Zostań cyfrowym dziennikarzem

<- wróć do listy

 

ZOSTAŃ CYFROWYM DZIENNIKARZEM

Zapraszamy młodzież na warsztaty, które nauczą Was jak zostać cyfrowym dziennikarzem! Dziś kiedy wszystkie informacje czerpiemy z social mediów, chcemy stworzyć nowoczesną redakcję, gdzie młodzi ludzie będą opowiadali o swoich sprawach, problemach. Opowiecie rówieśnikom co się dzieje na dzielnicy, stworzycie miejsce wymiany informacji.

  • O co chodzi w praktyce?
    Dwa razy w miesiącu będziecie spotykać się i tak jak normalne redakcje ustalać, kto o czym robi materiał. Stworzycie profile na Facebooku i Instagramie, gdzie zamieszczać będziecie informacje w postaci zdjęć, grafik czy krótkich video. 
  • Czego się można nauczyć?
    Nauczycie się jak w atrakcyjny sposób opowiedzieć historię, wykorzystując do tego video, gify, fotografię czy specjalnie zaprojektowaną grafikę. Poznacie ciekawe, darmowe aplikacje, oraz podstawy fotografii, montażu. 
  • Co trzeba mieć?  Smartfona

Prowadzący: Alicja Szulc - fotograf, animator, pedagog, absolwentka realizacji obrazu na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu oraz pedagogiki społeczno-opiekuńczej na Akademii Pedagogicznej w Krakowie. W swojej codziennej pracy wykorzystuje fotografię cyfrową i analogową, krótkie formy filmowe oraz animacje poklatkowe. Od 2010 roku współpracuje z Siecią Latających Animatorów Kultury, w ramach której prowadzi warsztaty i wspiera projekty takie jak m.in.: Seniorzy w Akcji oraz Pracownie Orange. Zajmuje się  dokumentacją fotograficzną wydarzeń, warsztatów, spotkań, projektów społecznych. Potrafi zbudować piękną ilustrację wszelkich działań, pokazując je w bardzo atrakcyjny sposób. Lubi pokazywać emocje, energię ludzi i tego co się między nimi dzieje. Szuka tego co czyni daną sytuację wyjątkową.

Terminy warsztatu: 

08.10.2019 godz. 18.00, 

Dla kogo: młodzież w wieku 13-17 lat

Ilość uczestników max. 25 osób

Miejsce warsztatów: Piąty Wymiar -Twórcza Przestrzeń Promenady

Atrium Promenada, ul. Ostrobramska 75C
04-175 Warszawa

Poziom +2

Zapisy na:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Tel. +48 531 609 719

Obraz Tobias Albers-Heinemann z Pixabay

Partnerzy:

PIĄTY WYMIAR TWÓRCZA PRZESTRZEŃ PROMENADY